СторінкиТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ для учнів 5-6 класі НУШ (Уманського ліцею №3)

Олімпійський урок (Уманський ліцей "№3)

             Олімпійський урок "Веселі Олімпійські естафетки" для учнів 5 класів, який           проведено18 вересня 2024 року, можливо переглянути за  посиланням     

                                  Веселі олімпійські естафетки для учнів 4класів у 2023 році

Мета даного заходу: залучення учнів до занять фізичною культурою і спортом, пропаганда здорового способу життя, ознайомити учнів із історією Олімпійського руху, формування морально – вольових рис характеру, розвиток фізичних якостей, організація змістовного дозвілля дітей.

Завдання уроку:

1. Ознайомити учнів з олімпійською символікою, основними атрибутами відкриття Олімпійських ігор, познайомити з видатними спортсменами нашого міста.

2. Провести спортивні змагання, що відповідають Олімпійському гаслу «citius, altius, fortius» – швидше, вище, сильніше.

3. Сприяти : розвиткові фізичних здібностей учнів;

підтриманні свідомої дисципліни під час спортивних змагань;

формуванню зацікавленості до занять фізичною культурою та спортом.

Обладнання: кеглі, обручі, м’ячі футбольні, м’ячики, м’ячі волейбольні, гімнастичні палиці, мішечки, яблука, набір букв, картопля, м’ячі баскетбольні.

Вчитель.

 Доброго дня усім присутнім в цьому залі! Сьогодні ми зібралися на спортивне свято «Веселі олімпійські естафетки», щоб позмагатися у силі, спритності, винахідливості і просто відпочити. Це свято призначене до проведення Всеукраїнського Олімпійського уроку. Тож і змагання на нашому святі будуть не звичними, що ж розпочинаємо наше свято!

О спорт, о спорт!

Це просто клас!

Дружіть із ним завжди.

Здоров’я, юність, силу дасть

І творчої снаги.

Щодня бігом ви займайтесь,

Ще й водою обливайтесь.

Збереже це від всіх бід,

Жити будете сто літ.

Лиш прокинувсь – уставай,

Ліні волі не давай,

Хто починає день з зарядки,

У того справи всі в порядку!

Учень 1.

У стародавні далекі часи

Біля священного підніжжя Олімпу,

Де славнозвістні всемогутні боги

Із Зевсом на чолі творили раду,

У тихім місті, вздовж ріки Алфей,

Олімпія знайшла притулочок собі.

І саме тут,  свято миру, сили і краси.

На Зевса честь славетно відбувалось.

 Учень 2:

 Олімпійські ігри   зародились у Стародавній Греції ще у VІІІ ст. до н.е.  і регулярно проводились понад тисячу років.  Безпосередньо зародження Олімпійських ігор пов’язують із іменами легендарного грецького героя Геракла, царя Пелопса, спартанського законодавця Лікурга та еллінського царя Іфіта.

Учень 1:

Вважають, що Олімпійські ігри Стародавньої Греції   почали свій відлік  у 776 р. до н.е., коли офіційно було зафіксовано ім’я першого переможця Ігор Коройба, який за професією був пекарем.

Учень 2:

 Ігри у Стародавній Греції проводились кожні чотири роки на честь батька    богів і людей Зевса.  Всі змагання та конкурси проходили у давньогрецькому поселенні Олімпія, що було розташоване у північно-західній частині півострова Пелопоннес на півдні Еллади.

Вчитель: 

Під час Ігор дотримувались священного миру.  Будь-які військові  конфлікти та сутички в регіоні, де відбувались Олімпійські ігри, заборонялись.    Учасниками Ігор могли бути вільні греки – чоловіки та юнаки. Для жінок у Греції проводились Герії – Ігри на честь богині Гери.  Перші Олімпійські ігри тривали один день,  а    програма включала лише один вид спорту –  біг.  Із розквітом і зростанням популярності Ігор їх програма змагань поступово розширювалась. У період розквіту вони проходили протягом п’яти днів.  Програма змагань включала біг на різні дистанції,  панкратіон (поєднання боротьби з кулачним боєм), пентатлон (п’ятиборство, до якого входили стрибки у довжину,  біг,  метання диска,  метання списа і боротьба), кулачний бій, перегони на колісницях.   Нагородження переможців відбувалося у п’ятий день олімпійських святкувань.  Переможців Олімпійських ігор увінчували вінком з гілок оливи.

Вчитель. Друзі! Спортивне змагання починати пора, Нумо, дружно крикнемо всі: Фізкульт-ура! У змаганнях беруть участь 2 команди:

Команда 4-А класу «_________________» - капітан команди 4-А класу

Команда 4 класу «_________________» - капітан команди 4 класу

Привітаймо їх!

А зараз – привітання команд.   (Кожна команда представляє себе)

1 учень.

Лиш один рецепт на світі

Всім-усім підходить дітям.

Коли спорт полюбиш -

Сильним, спритним будеш.

2 учень.

Всім відомо: це чудово,

Коли кожен з нас здоровий,

Тільки треба знати,  Як здоровим стати.

1 учень.

Щоб росли ми вмілими,

Сильними, сміливими,

Покажемо, які ми вправні,

Дружно виконаємо вправи

Вчитель. Команди представлені, жюрі - теж. Нагадую, що оцінюватись конкурси будуть за швидкість і правильність виконання завдань після кожної естафети. Команди готові? Розпочинаймо! Але перед початком змагань я б хотів звернутися до наших вболівальників. Найактивніші вболівальники отримають нагороди. Отож, вболівайте за свої команди!

1.   Естафета «Біг змійкою».

Команди шикуються в колону парами. Перед кожною командою стоять 6 кеглів. Треба тримаючись за руки оббігти кеглі «змійкою». Естафета продовжується доти, доки остання пара не повернеться на своє місце. Перемагає та команда, яка першою займе своє місце.

2.   Естафета «Дружні пари».

Перед стартом учасники стають парами. За командою "Увага!" перша пара бере обруч і одягає зверху, тримає на рівні пояса. За командою "Руш!" перша пара, стараючись бігти синхронно, тримаючи обруч на потрібному рівні, оббігає кеглю і біжить назад. Передає обруч другій парі і стає позаду. Кожна наступна пара не повинна починати біг, не одягнувши обруча.

3. Спортивна олімпійська вікторина.

1.Скільки гравців у футбольній команді? (11).

2.Скільки гравців у волейбольній команді? (6).

3.Скільки гравців у баскетбольній команді? (5).

4.Скільки білих фігур у шашках? (12)

5. Який м’яч важчий: футбольний чи волейбольний?

6. Як часто проводяться Олімпійські ігри? (1 раз на 4 роки).

7. Який м’яч найлегший ? (Тенісний )

8.  Яку назву має майданчик для занять боксом? (Ринг).

9. Яку країну вважають батьківщиною футболу? (Англію).

10.У якій країні проходили Ігри І Олімпіади сучасності? (У Греції).

11. Який вид спорту прославили брати Клички? (Бокс).

12.  Представником якого виду спорту є Андрій Шевченко?  (Футбол).

4.   Естафета «Стрибок з прибавкою».

Перший учасник виконує стрибок у довжину з місця, там де він закінчив стрибок, з того місця починає стрибок інший учасник і так далі. Виграє та команда, яка показала найкращий результат.

5.   Естафета «Посадка картоплі»

Команди шикуються перед стартовою лінією. На майданчику, навпроти кожної команди, розміщено обручі на відстані 5 метрів один від одного. В першому обручі знаходяться 12 картоплин. За командою направляючий підбігає до першого обруча, бере одну картоплину і переносить в другий обруч («ямку») і швидко повертається, передаючи естафету наступному учаснику. Перемагає команда, яка швидше посадить картоплю.

6.   Естафета «Уважний учень»

Команди розташовані в шеренги навпроти один одному. Між ними розташовані обручі, в яких розміщено 4 різнокольорові м’ячики. За командою вчителя, який вказує колір м’ячика, учні повинні швидко забрати м’ячики . Вправу виконують декілька разів. Перемагає команда, яка в сумі отримає більшу кількість очок.

7.   Естафета «Вправний учень».

 Команди розташовані в колону по одному. На голові у капітана розташовано мішечок.. За командою він починає швидко рухатися змійкою поміж кеглів до відмітки і назад, не виронивши мішечок. Перемагає команда, гравці якої першими закінчили виконувати вправу.

8.   Конкурс капітанів.

Хто першим добіжить до тарілочки з яблуком, з’їсть його і швидко повернеться назад.

9.   Естафета «Завнтаження динь»

Учасники шикуються в шеренги між двома обручами дотримуючись  дистанції витягнутої руки, в середині першого обруча розташовані 7 «динь» (волейбольні м’ячі). За командою учні починають передавати «дині» один одному, останній учасник обережно викладає предмети в обруч.  Виграє та команда , яка завантажить «дині» швидше за всіх.

10.             Естафета « Переноска кавунів»

Команди шикуються в колону по одному. У руках направляючих по 2 баскетбольних м’яча.  По черзі кожний учасник команди біжить до фішки, оббігає її  і повертається назад.  Команда, яка закінчила завдання першою, стає переможцем.

11.            Естафета «Баскетбольний лабіринт»

 Команди розташовані в колону по одному. Капітани в руках тримають по баскетбольному мячу.  По дистанції  розміщено 3 обручі, які тримають помічники. За командою направляючі  починають  швидко рухатися змійкою поміж обручів до відмітки і назад, не виронивши м’ячі. Перемагає команда, гравці якої першими закінчили виконувати вправу.

12.             «Естафета з бігом». 

Команди шикуються в колону по одному. По черзі кожний учасник команди біжить до кола, бере одну букву і повертається назад. Коли усі букви на лінії старту, команда складає з них слово баскетболіст і пояснює його значення. Команда, яка закінчила завдання першою, стає переможцем.

 Це остання естафета. Поки жюрі підраховує кількість балів наших учасників, ми підведемо підсумки на кращого вболівальника.

А тепер, надаємо слово жюрі. (Нагородження переможців)

Ну от і все, звучить свисток, Змагання закінчилось. Виходять переможці на місток. Вітайте їх – ось наша сила!

Перемогла команда ________________________Давайте привітаємо їх бурхливими оплесками! Ось і завершилось наше свято. Сподіваюсь, що ви завжди будете такими веселими й бадьорими Всім бажаю міцного здоров’я, удачі, наполегливості і терпіння!..

До побачення! Дякуємо за увагу!

ПРОТОКОЛ

змагань «Веселі олімпійські естафетки»

                                           Дата: «  »                                         20      р.

                                                                 Час проведення:      

                                                                 Місце проведення:

Конкурси

            Команда

 

Команда

 

Результат

 

 

1.    Естафета

«Біг змійкою».

 

 

 

 

2.    Естафета «Дружні пари».

 

 

 

 

      3.   Спортивна      олімпійська вікторина

.

 

 

 

 

      4.Естафета «Стрибок з  прибавкою».

 

 

 

 

      5.Естафета «Посадка картоплі»

 

 

 

6.    Естафета «Уважний учень»

 

 

 

 

7.    Естафета  «Вправний учень»

 

 

 

8.    Конкурс капітанів.

 

 

 

 

      9.Естафета                                  « Завантаження динь» 

»

 

 

 

     10.Естафета 

«Переноска  кавунів

 

 

 

     11. Естафета «Баскетбольний лабіринт»

 

 

 

 

 

 

 

    12.«Естафета з бігом»

 

 

 

9.     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підсумок змагань:

Головний суддя:                                   _____________________________

Секретар:                                                _____________________________

 

Немає коментарів:

Дописати коментар